اردوهای طرح هجرت3 دانش آموزی درشهرستان کنگاور به پایان رسید .به گزارش فرمانده حوزه شهیدفهمیده کنگاور سرگرد غلامرضا عبدالحسینی اظهارداشت، در این اردوهای 10 روزه که ثبت نام از دانش آموزان از اوایل تابستان 94 آغاز گردید  سهمیه این شهرستان در بخش دانش آموزی 190 نفر بود که اکثر آنهانیز دختر بودند.
سرگرد عبدالحسینی تصریح کرد: در این طرح درکل شهرستان تعداد 18 مدرسه جهت امر بازسازی مشخص گردیده بود مورد مرمت وبازسازی وهمچنین بهسازی حیاط مدارس از جمله فعالیت‌های انجام شده طی مدت برگزاری اردوهای جهادی و هجرت 3 قرارگرفت .

عبدالحسینی در خصوص هدف از برگزاری این کلاسها گفت: قابلیت ها و توانمندیهای دانش آموزان شناخته شود واستعدادیابی در زمینه مهارت آموزی و میزان دلبستگی به فضاهای آموزشی بیشتر شود.

 فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی بیان کرد: طرح هجرت3 با اهداف والایی آغاز شد و اولین هدف آن تحقق بخشیدن به فرامین مقام معظم رهبری بوده است.

وی آشنایی دانش آموزان با فرهنگ کار و تلاش را از اهداف اردوهای هجرت ذکر کرد و گزارشی از فعالیتهای سازندگی، عمرانی، فرهنگی و ورزشی و تفریحی این طرح ارائه کرد .
طبقه بندی: خبر،

تاریخ : شنبه 31 مرداد 1394 | 11:00 ق.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات


اذانِ با توجه، به دلها امید مى‏دهد.

اسلام امریكایى، چیزى به نام اسلام است كه در خدمت منافع قدرتهاى استكبارى و توجیه‏كننده‏ى اعمال آنهاست؛ بهانه‏یى براى انزواى اهل دین و نپرداختن آنان به امور مسلمین و سرنوشت ملتهاى مسلمان است؛ وسیله‏یى براى جدا كردن بخش عظیمى از احكام اجتماعى و سیاسى اسلام از مجموعه‏ى دین و منحصر كردن دین به مسجد است (و مسجد نه به عنوان پایگاهى براى رتق و فتق امور مسلمین - چنان‏كه در صدر اسلام بوده است - بلكه به عنوان گوشه‏یى براى جداشدن از زندگى و جدا كردن دنیا و آخرت).

از بزرگترین كارهاى امام عزیز ما ایجاد و تأسیس نماز جمعه بود.

تا وقتى ائمه محترم جمعه و مردم قدر نماز جمعه را مى‏دانند، ... بلاشك در جامعه‏ى اسلامى خوف تزلزل نیست.

تریبون نماز جمعه در حفظ قوام معنوى و حصار ایمنى جامعه داراى نقشى فوق‏العاده است.

امامت جمعه به معناى نمایندگى كل روحانیت و نظام اسلامى است.

انقلاب از خانه‏ى مذهب - یعنى مسجد و مدرسه‏ى دینى - آغاز شد و جهتگیرى مذهبى در انقلاب روزبه‏روز افزایش پیدا كرد و نقش مذهب و ارزشهاى معنوى، آن‏قدر قوى شد كه كسانى را به‏میدان انقلاب كشاند كه معمولاً در هیچ انقلابى، این‏گونه آدمها به میدان نمى‏آیند.

این‏جانب همه‏ى مردم - بخصوص جوانان - را به پُر كردن مساجد و حضور در نمازهاى جمعه و جماعت و گرم نگهداشتن مراسم عزادارى سالار شهیدان حسین‏بن‏على توصیه مى‏كنم.

بانگ اذان، دلهاى افسرده را روشن مى‏كند.

بهترین جایى كه این گروههاى مقاومت بسیج دارند، همین مساجد است.

چندى پیش، من راجع به اذان سفارش كردم و البته گفتم كه صبحها با بلندگو در همه‏جا اذان نگویند، تا مردم از خواب بیدار نشوند. مثل این‏كه بعضى از مؤمنین، این قسمت دومش را بیشتر از قسمت اول گوش كردند! آنچه كه مقصود ما بود، این بود كه در سحرها، هر جایى یك بلندگو صدا نكند؛ ولى معنایش این نبود كه به هنگام سحر، صداى اذان در شهرى مثل تهران به گوش نرسد! نه، در جایى مثل تهران، اقلاً در چند مسجد از مساجد مهم، خوب است كه با بلندگو اذان پخش بشود؛ حتّى اذان صبح. در شهرهاى كوچك هم به فراخور وسعت آن شهر، مى‏بایست اذان صبح در چندجا پخش بشود. اما در ظهر و شب اذان بگویند؛ هم اذان بلندگو، هم جلوى مساجد، هم داخل مساجد و هم در خیابانها، تا مردم به اذان گفتن عادت كنند.

حضرات ائمه‏ى محترم جمعه و جماعات و گویندگان مذهبى نیز تا سرحد امكان باید براى پُربار كردن و محتوا بخشیدن به این مراسم تلاش كنند و این كانونهاى معنویت و صفا را گرم نگهدارند.

در این كشورهاى اسلامى كه امروز ائمه‏ى جمعه و جماعاتشان، تشكیلات به وجود مى‏آورند و مسجدها رونق پیدا مى‏كنند و كانون تحرك مى‏شوند، تا دیروز مسجدها متعلق به یك مشت پیرمرد از كار افتاده بود. امروز آن مسجدها، جاى جوانان و كانون جنبشهاست. این را شما كردید. این را حركت شما و قائد عظیم‏الشأنتان - آن مرد الهى - بود كه انجام داد.

در نقاط مختلف جهان، دشمنان اسلام به مساجد - كه پایگاه حریت انسان و جایگاه رابطه‏ى او با خدا و مركزى براى كسب آگاهى از شیطنتهاى شیاطین زر و زور است - با بغض و كینه‏یى عمیق مى‏نگرند و تا آن‏جا كه بتوانند، با وجود و حضور و فعالیت آنها ستیزه مى‏كنند. هم‏اكنون مسجدالاقصى، قبله‏ى دوم مسلمین - كه بحمداللَّه پایگاه بیدارى و مبارزه نیز شده است - مورد جسارت صهیونیستهاى پلید قرار گرفته، و در فرانسه و هند نیز مسجد در معرض اهانت و تخریب واقع شده است.

سفارش دیگرى كه من مى‏خواهم بكنم، این است كه همه‏ى خانواده‏ها و همه‏ى مردم - مخصوصاً جوانان - به نماز و مسجد و عبادت و جلسات قرآن اهمیت بدهند. هرچه امروز این كشور از عظمت و عزت و قدرت به دست آورده است، در سایه‏ى قرآن و اسلام و نماز و عبادت و ذكر خداست. هم باید به درس و كار توجه شود، وهم به تدین؛ كه تدین پشتوانه‏ى همه‏ى اینهاست. با نماز و مسجد و عبادت و جلسات دینى و جلسات قرآن باید انس پیدا كنید.

شعایر اسلامى و مساجد و نمازهاى جمعه و عزاداریها، از جمله عواملى است كه در پیروزى انقلاب و تداوم آن، نقش تعیین‏كننده‏یى داشته است. ملتهاى مسلمان اكنون در همه جاى عالم، با بهره‏گیرى از تجربه‏ى ملت ایران، به مساجد و شعایر دینى اهتمام خاصى نشان مى‏دهند. نهضت فلسطین و بسى نهضتهاى دیگر، امروزه از مساجد و نمازهاى جمعه و جماعت، نیرو و توان مى‏گیرد. سزاوار است كه ملت عزیز ایران، نقش این شعایر را همواره به یاد داشته باشد.

طبق بینش ما، یادگارهاى اسلامى عزیزند. مى‏شد اسلام به مردم بگوید بروید در زمین صافى بایستید و نماز بخوانید و عبادت كنید؛ در صورتى كه به عمارت مسجد دستور داده است؛ «انّما یعمر مساجد اللَّه». آباد كردن مسجد ملاك است و تجسم و تجسد خارجى این كار مورد نظر اسلام مى‏باشد؛ چون تأثیر بسزایى دارد. در مورد شخصیتها هم همین‏طور است.

مساجد به شكل شایسته غبارروبى شود و خدمت به مسجد، كارى مردمى و همگانى شمرده شود.

مسجدها در وقت نماز، سرشار و مالامالِ از انسانهاى ذاكر و ساجد و راكع باشد.
طبقه بندی: بیانات مقام معظم رهبری،امام خامنه ای (مدظله العالی)،

تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 11:40 ب.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات


دفاع مقدس‏


اگر در جنگ تحمیلى كمك مردم نبود، محال بود دولت بتواند به تنهایى آن را اداره كند.

این جنگ، حقیقتاً یك گنج است؛ یك گنج حقیقى است كه تمام‏شدنى هم نیست.

این فداكاریهاى بزرگ در كنار حضور مستمر رزمندگان ملت ما در جبهه‏هاى گوناگون كارزار انقلابى، توانسته است اسلام را سربلند، و دست بیگانگان را از میهن كوتاه، و ایران را بلندآوازه و آبرومند سازد. این مجاهدتها توانسته است راه ملت ایران را به سوى هدفهاى متعالى اسلام بگشاید و در دنیاى تاریك و اسیر مادیت و شهوت، دریچه‏یى به معنویت به روى او باز كند و به او عزت و شخصیت ببخشد.

تنها راه براى دفاع از اسلام و انقلاب، ایستادگى و مقاومت است.

جبهه‏هاى جنگ و دفاع مقدس، در طول سالهاى متمادى، از خون عزیزان بسیجى رنگین شد و ناصیه‏ى انقلاب را درخشان كرد.

در دوران دفاع مقدس، آنچه كه این ملت را نجات داد، اسلام بود.

راه جهاد با دشمنان اسلام دشوار است ولى باید آن را طى كرد.

ما مدت هشت سال از حیثیت، ناموس، دین، تمامیت ارضى، مردم، انقلاب، حكومت، نظام اسلامى و قرآن دفاع كردیم و چنین دفاعى، مقدس است.

ملت ایران به بركت وحدت كلمه هم در جنگ، هم در بسیج نیروها براى میدانهاى دفاع مقدس، پیروز شد.

ملت رشید ایران به دفع تجاوز برخاست و با دفاع مقدس از كیان اسلام و میهن اسلامى، سیلى محكمى بر دشمن نواخت.

ملت ما ثابت كرد كه مى‏تواند از خودش دفاع كند.

هفته‏ى دفاع مقدس، یادآور حادثه‏یى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‏تر در سیر انقلاب ماست و هیچگاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.

كسانى كه در دوران دفاع مقدس، سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شركت مى‏كردند، منتظران حقیقى بودند.

آمادگى رزمى

آمادگى رزمى هم براى روز مبادا لازم است؛ اما آن چیزى كه براى همه لازم است، آمادگى معنوى، یعنى آمادگى فكرى، آمادگى روحى، آمادگى سیاسى و حفظ وحدت، اتصال و ارتباط نیروها با یكدیگر، ارتباط مستحكم و دوستانه ملت و دولت، و شناختن چهره‏ى دشمن در هر لباسى است. دشمن با شكلهاى مختلفى خود را به مقابله‏ى با انقلاب مى‏كشاند. همیشه با لباس نظامى وابسته به فلان دولت بیگانه، جلو نمى‏آید.

آنچه كه امروز نیروهاى مسلح ما را در میان همگان، سرافراز و ممتاز مى‏كند این است كه نیروهاى مسلح ما فقط به اتكاى سلاح، شخصیت و تواناییهاى خود را نشان نمى‏دهند، بلكه همراه با سلاح و آمادگى رزمى، از نیروى ایمان و انگیزه قلبى برخوردارند.

باید انگیزه‏ها، ایمانها، معرفتها و عشقى كه همه‏ى وجود انسان با آن حركت مى‏كند؛ را آماده نگهداشت. اگر این آمادگى بود، آنگاه آمادگى رزمى به كار مى‏آید؛ اگر این آمادگیها نبود، نه سلاح، نه تجهیزات، نه انضباط، نه سایر آمادگیهاى پادگانى و استقرارى و غیره به كار نخواهد آمد.

براى حفظ مرزها و امنیت مردم، آمادگى رزمى به معناى حقیقى كلمه، جزو وظایف همگانى و عمومى است. نیروهاى مسلح در این زمینه وظایف سنگینى را برعهده دارند.

نیروهاى مسلح‏

ارتش‏

آنچه مى‏تواند به معناى حقیقى كلمه یك مجموعه‏ى نظامى را در درجه‏ى اول ارزشگذارى كند، مسائل معنوى و باطنى است.

ارتش امروز، یك ارتش منظم، محكم، منضبط و با تجهیزات عالى است.

ارتش، یك سرمایه و ذخیره و اندوخته براى این ملت است.

اعتقاد و ایمان قلبى نقش بسیار سازنده‏یى در تقویت ارتش دارد.

امروز ارتش در چشم مردم، عزیز است.

بحمداللَّه امروز ارتش ما، یك ارتش متدین است.

به فضل پروردگار، ارتش جمهورى اسلامى ایران - همان‏طورى كه امام بزرگوار مى‏خواستند و آرزو مى‏كردند و بارها بر زبان آورده بودند - یك ارتش مردمى و خدایى است.

حضرت امام قلباً براى ارتش احترام قائل بودند.

واقعیتها به ما ثابت مى‏كنند كه ارتش جمهورى اسلامى ایران در میان ارتشهاى همگن خود در هر نقطه‏ى عالم یك ارتش ممتاز است.

نیروى زمینى‏

عمده‏ى ارتش، نیروى زمینى است

امروز، نیروى زمینى داراى هدف است و تهدید جدى و منطقه‏ى حفاظت حقیقى دارد كه باید حفاظت كند.

نیروى زمینى باید آمادگى حقیقى داشته باشد.

نیروى زمینى ارتش جمهورى اسلامى ایران، بایستى مثل سد فولادین غیرقابل نفوذ باشد.

نیروى هوایى‏

حضور ایمان و انگیزه و روشن بینى و آزادى‏خواهى در جمع نیروهاى مسلح - و بخصوص نیروى هوایى - مسئله‏یى است كه هم نباید هرگز فراموش شود، هم همین مسئله بود كه حوادث و افتخارات بعدى را رقم زد.

در دوران جنگ، نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران كارها و اقداماتى كرد كه هر یك از آنها به عنوان یك افتخار ملى قابل ثبت است.

نیروى دریایى

بحمداللَّه امروز نیروى دریایى ما این جرأت را پیدا كرده كه دست به ساخت وسایلى بزند كه در گذشته تصورش را نمى‏كرد كه بتواند چنین وسایلى به‏وجود آورد.


سپاه

بسیج و سپاه پاسداران همچون دو بازوى جمهورى اسلامى باقى و نیرومند خواهند ماند.

روز سوم شعبان را - كه بحق «روز پاسدار» نام گرفته است - به همه‏ى پاسداران در سرتاسر میهن بزرگ اسلامى تبریك عرض مى‏كنم.

سپاه پاسداران، ركن ركین و پایه‏ى محكم دفاع از انقلاب در كشور است.

سپاه داراى شأن معنوى و انقلابى است؛ ولید و فرزند انقلاب است؛ تربیت‏شده‏ى دامان انقلاب است و به گردن انقلاب هم حق دارد.

سپاه، نهاد بسیار ارزشمندى است.

سپاه پاسداران به فضل الهى همچنان یك هدیه‏ى الهى به ملت ایران است و امیدواریم همچنان كه تا امروز ثابت شده، مكرر ثابت شود كه این تشكیلات مبارك، هدیه‏یى به تاریخ ایران است و بُرد آن فراتر از یك نسل و دو نسل این كشور خواهد بود و بركات آن براى این كشور، ماندگار و همیشگى خواهد بود.

آنچه همواره به‏عنوان نقطه‏ى روشن در مجموعه‏ى عملكرد سپاه از آغاز تشكیل تا امروز در مقابل چشم بینندگان قرار دارد، عبارت است از همت و تصمیم آگاهانه، تحلیل درست و حركت و اقدام و آمادگى كامل. انقلاب، زنده و پویاست. پاسدار انقلاب، پاسدار چنین موجود زنده و پویا و متحرك و پیشرونده‏یى است.

بسیج‏

از خدا مى‏خواهم كه با بسیجیان محشور شوم.

افتخار مى‏كنم كه یك بسیجى باشم.

اگر بخواهیم انقلاب و كشور بیمه باشد و جمهورى اسلامى آسیب‏ناپذیر باشد؛ باید روزبه‏روز این شور و شوق، این حركت عمومى مردم و این بسیج عظیم نیروهاى ملت را تقویت كنیم.

بسیجى باید از همه جهت نمونه باشد.

بسیجى بایستى در وسط میدان باشد تا فضیلتهاى اصلى انقلاب زنده بماند.

بسیج یك افتخار و ارزش است.

بسیج، یكى از بركات پروردگار عالم بر كشور و بر انقلاب و بر امام بزرگوار ما بود.

بسیجى گل سرسبد خیل عظیم انقلاب و اسلام است.

بسیجى، یعنى دل با ایمان، مغز متفكر، داراى آمادگى براى همه‏ى میدانهایى كه وظیفه‏یى انسان را به آن میدانها فرا مى‏خواند.

بسیجى، یك عنوان ارزشمند و والا است.

بهترین جایى كه این گروههاى مقاومت بسیج دارند، همین مساجد است.

به عنوان یك بسیجى، هرجا كه انقلاب به وجود من نیاز داشته باشد، حاضرم خدمت كنم.

جبهه‏هاى جنگ و دفاع مقدس، در طول سالهاى متمادى، از خون عزیزان بسیجى رنگین شد و ناصیه‏ى انقلاب را درخشان كرد.

سعى كنید روحیه‏ى بسیجى را براى كشور، انقلاب و اسلام حفظ كنید.

محور دفاع از انقلاب، همین آحاد عظیم میلیونى بسیج هستند. بسیج در زندگى معمولى، جزیى از توده‏هاى میلیونى مردم است؛ اما باید سازماندهى و آموزش و بازآموزى داشته باشد. نباید به‏آموزشى كه طى چند ماه داده مى‏شود، اكتفا كرد؛ بلكه بایستى آن را تكرار نمود.

اگر یك فرد بسیجى، در مدرسه و دانشگاه و حوزه‏ى علمیه و كارخانه و مزرعه و اداره مشغول است، بداند كه جزو ارتش عظیم مردمى و انقلابى است و باید به آن افتخار كند.

انتظارى كه امام از بسیج داشت، آمادگى و حضور دایمى بود؛ زیرا بسیج، پشتوانه‏ى اصلى انقلاب است.

نیروى انتظامى

بزرگترین وظیفه‏ى نیروى انتظامى، حفظ ارزشهاست.

پلیس باید ملجأ مردم باشد.

محبوبیت نیروى انتظامى در قاطعیت بر اساس قانون است.

هر وقت مردم پلیس را مى‏بینند، باید احساس محبت و آرامش كنند.

نیروى انتظامى مجموعه‏یى است كه امنیت و نظم اجتماعى را به مردم هدیه مى‏كند.

خدمت وظیفه‏ى عمومى

ارتش و سپاه و نیروهاى مشمول، ضمن آن كه آمادگیهاى رزمى را حفظ مى‏كنند، در شرایط صلح كامل، باید در خدمت آبادانى و بازسازى كشور باشند. بنابراین، خدمت وظیفه‏ى عمومى، خدمت واقعاً مقدسى است كه در جنگ و صلح، در صف اول نیازهاى ملت و كشور قرار دارند. همه‏ى خانواده‏ها و همه‏ى آحاد جوانان، باید اهمیت آن را درك كنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند. معافیت از این خدمت - جز در مواردى كه باید مشخصاً تعیین شود - كارى بر خلاف قاعده و ضد ارزش است.


امنیت‏

اگر امنیت نباشد، اقتصاد هم نیست، تلاش براى سازندگى و افتخارآفرینى هم نیست.

اگر امنیت و یا وحدت نباشد، اختلافات و جنجال باشد، دایماً تشنج سیاسى باشد، اول كسى كه ضربه مى‏خورد دولت است؛ چون نمى‏تواند وظایف خود رإ انجام بدهد.

امنیت، نعمت بزرگى است.

ایمانى كه در نظام اسلامى وجود دارد، حصار امنى براى امنیت ملى است.

دشمن، امنیت ملى ما را هدف گرفته است. امنیت ملى براى یك ملت، از همه چیز واجبتر است.

ناامنى، بزرگترین خطرى است كه یك ملت را تهدید مى‏كند.


اطلاعات‏

یكى از عوامل موفقیت دستگاههاى اطلاعاتى ما، احساس مسئولیت عمومى مردم نسبت به تحركات دشمن و آمادگى آنها براى دفاع از مرزهاى انقلاب است.

مردم باید هوشیارى اطلاعاتى خود را حفظ كنند و در مقابل تحرك دشمن حساسیت داشته باشند.

صحنه‏یى كه شما درگیر آن هستید، صحنه‏ى بسیار عجیبى است. شاید در میان سنگرهایى كه جمهورى اسلامى مبارزه مى‏كند، هیچ سنگرى بافضیلت‏تر از سنگر شما نباشد؛ چون همیشه و در همه جا، خطر از ناحیه‏ى نفوذ اطلاعاتى دشمن بیشتر است.

سنگر عظیمى در اختیار شماست [وزارت اطلاعات‏]؛ مواظب باشید اخلاصتان را از دست ندهید.


شهید و شهادت‏

در عالم ملكوت، علما و بزرگان و زهاد و عبّاد با حسرت به جایگاه شهدا نگاه مى‏كنند.

ارزش شهادت بالاترین ارزشهاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را كهنه مى‏كند.

بازماندگان و عزیزان شهدا باید همواره شكرگزار خداوند باشند.

پیام شهداى هفدهم شهریور حفظ اسلام، قرآن و حدیث است.

خاطره‏ى شهدا را باید در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت.

رسم شهادت و سنت الهى قتل فى‏سبیل‏اللَّه، با نظام اسلامى زنده شد.

زنده نگه داشتن یاد شهداى انقلاب باعث تداوم حركت انقلاب است.

شهادت، بالاترین پاداش و مزد جهاد فى‏سبیل‏اللَّه است.

شهادت، مرگ انسانهاى زیرك و هوشیار است.

شهادت، نشانه‏ى استوارى است.

شهادت، یعنى وارد شدن در حریم خلوت الهى.

شهداى ما مظهر عقلانیت دینى و مدافع حقانیت و عدالت بودند.

عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهدا است.

عظمت ما به خاطر شهادت جوانان و فرزندان این ملت است.

یاد شهدا باید همیشه در فضاى جامعه زنده باشد.

شهادت، مرگ تاجرانه است.


جانبازان و ایثارگران‏

ارزش فداكارى جانبازها هم، ارزش بسیار والایى است. آنها هم پیش خدا خیلى ارزش دارند. البته باید جانبازهاى عزیز توجه داشته باشند كه آن لطف و فیض الهى را براى خودشان، نگه دارند. شهدا این امتیاز را دارند كه از پل گذشتند و مسئله‏ى آنها تمام شد. اما جانبازها در این دنیا هستند و با مسایل این دنیا سروكار دارند؛ باید خودشان را خیلى مراقبت كنند. باید خودشان را خیلى حفظ كنند. در این صورت ان‏شاءاللَّه جانبازان جزو برجستگانِ پیش خداى متعال هستند.

اگر این ایثارگریها نبود، معلوم نبود كه كشور، تمامیت ارضى داشته باشد یا نه. امنیت داشته باشد یا نه. دشمن داخل كشور ما باشد یا نه. و آیا چنین امكانى وجود داشته باشد كه كسى بتواند براى كشور، كار و تلاش كند و سازندگى به وجود آورد.

این‏كه بعضى شهید مى‏شوند، بعضى جانباز یا اسیر و بعضى هم به سلامت برمى‏گردند، یك اجر دارد. اینهایى هم كه به سلامت برگشتند، این اجرِ در معرض فداكارى قرار گرفتن را دارند. این یك فداكارى و یك اجر است. یك فداكارى دیگر هم، فداكارى خانواده‏ها، یعنى مادر و پدر یا همسر است كه عزیزشان را به میدان جنگ مى‏فرستند.

جانبازان جزو بندگان محبوب خدا هستند.

جانبازان عزیز در مجاهدتهاى خود بخشى از جسم و سلامتى‏شان را در راه خدا انفاق كردند.

جانبازان و مجروحان عزیزمان كه واقعاً تجسم فداكاریند، شهیدان زنده‏اند.

خانواده‏هاى عزیز اسرا و مفقودین با صبر و تحمل بزرگوارانه‏ى خود، تلخى اسارت و فقدان عزیزان ملت را قابل تحمل كردند.

خانواده‏هاى معظم شهیدان و جانبازان عزیز ارزنده‏ترین یادگاریهاى دوران حماسه‏ى دفاع مقدس هستند.

خداوند متعال به شما جانبازان اجر خواهد داد، زیرا شما خودتان را به او تقدیم كردید.

در حقیقت، شما مسئولان كشور و همه‏ى ما، مدیون آحاد مردم و بخصوص ایثارگران از مردم هستیم كه با جان و توان و زحمات خودشان، این امكان را براى ما فراهم كردند.

در خانواده‏هاى شما، دو فداكارى مطرح است؛ یكى فداكارى آن رزمنده است؛ آن كسى كه مى‏رود و جانش را در میدان جنگ، كف دست مى‏گیرد. حالا این كسى كه جانش را كف دست گرفته است، گاهى شهید مى‏شود، گاهى جانباز مى‏شود. جانبازها هم از لحاظ ارزش معنوى، در آن حدى كه خود آنها كارى را انجام داده‏اند، مثل شهدا هستند. هر دو به جبهه رفته‏اند. هر دو جانشان را كف دست گرفته‏اند. هر دو آماده شده‏اند براى این‏كه در راه خدا فداكارى كنند. اتفاقاً آن یكى به فیض شهادت نایل و این یكى به فیض جانبازى نایل شد. بنابراین از این جهت، هر دو یكسانند.

سد واقعى، اسلام واقعى و اسلام قرآن است. اسلامِ «لن یجعل‏اللَّه للكافرین على المؤمنین سبیلاً» و «ان الحكم الاللَّه» است. اگر یك خرده دایره را اضیق بكنید و به وسط دایره - به مركز - نزدیكتر بشوید، اسلامِ «ان‏اللَّه اشترى من‏المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنة» است. اسلامِ شماها است كه بدنهایتان پر از تركش است. بر سرتا پاى شماها نشانه‏ى عملیات و جنگ و جهاد فى‏سبیل‏اللَّه و امثال آن است؛ چه جانبازهاى عزیز، چه خانواده‏هاى شهدا، چه آنهایى كه رفتند و بحمداللَّه زنده و سرحال - به كورى چشم دشمن - برگشتند. مانع اصلى این است.

شما جانبازان به معناى واقعى كلمه «شهید» هستید.

صبر و استقامت جانبازان موجب سربلندى و افتخار اسلام است.

من مى‏خواهم ورزش جانبازان را هم، به طور مؤكّد متذكر شوم. البته، الحمدللَّه ورزش جانبازان خوب بود. الحمدللَّه در میدانها خوب بوده. همین‏طور كه شما گفتید، در المپیك مدالها و افتخارات بیشتر و چهره‏هاى بهترى كسب كردند؛ اما بخصوص، روى اینها كار بكنید. علت آن هم این است كه جانبازان، سابقه‏ى جبهه دارند. اینها یك قهرمانى را انجام دادند، یعنى وضع جسمانى آنها، نشان‏دهنده‏ى قهرمانى است. كارى است كه كردند و یك پرونده، با اینها همراه است. بنابراین، اینها آن‏جا امتحان دادند؛ باز هم مى‏توانند در میدانهاى ورزشى، ان‏شاءاللَّه امتحان بدهند.

هم خانواده‏هاى شهداى عزیزمان و هم خانواده‏هاى اسراى عزیزمان و هم جانبازان عزیزمان و خانواده‏هاى گرامیشان، قدر خودشان را بدانند و مطمئن باشند كه عمل آنها امروز خیلى ارزش داشته و دارد و تأثیر زیادى براى عظمت اسلام داشته و خواهد داشت.

شهید، نعمت شهادت و جرعه‏ى جام شیرین شهادت را نوشید؛ولى جانباز آن فرصت را نیافت؛ اما رنج زندگى را همواره به جان خرید. جانبازان هم شهیدند؛ آنها شهید زنده‏اند.


آزادگان

آزادگان عزیز ما دلیل دیگرى بر توانایى ملت ایران در مقابله با توطئه‏هاى دشمنان بودند.

آزادگان عزیز و ملت ایران حجت را بر مسئولین تمام كردند.

جمهورى اسلامى با داشتن ذخائر ارزشمندى چون آزادگانِ مقاوم، هرگز در برابر دشمن احساس ضعف نخواهد كرد.

خانواده‏هاى عزیز اسرا و مفقودین با صبر و تحمل بزرگوارانه‏ى خود، تلخى اسارت و فقدان عزیزان ملت را قابل تحمل كردند.

آزادگان ما هم كه لحظات دشوار اسارت در دست دشمن راطبقه بندی: بیانات مقام معظم رهبری،امام خامنه ای (مدظله العالی)،
برچسب ها: جملات قصارمقام معظم رهبری، امام خامنه ای(مدظله العالی)،

تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 | 11:28 ب.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات

فرمانده ناحیه مقاومت کنگاورسرهنگ علی حیدرنژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار افتخاری حوزه دانش آموزی ؛ تابستان رابه عنوان فصل فراغت و آسایش دانش‌آموزان بهترین زمان برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان برای آینده است تا آنها بتوانند در کنار درس و کلاس حرفه‌ای را نیز بیاموزند.

* طرح هجرت فرصت سازندگی

وی اظهار داشت: طرح هجرت به عنوان یکی از طرح‌های آموزش و پرورش برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام فراغت است که علاوه بر اینکه زمینه مهارت‌آموزی و فن‌آموزی دانش‌آموزان را فراهم می‌کند زمینه‌های بهسازی و زیباسازی فضای آموزشی را ممکن می‌کند.

بازسازی و زیباسازی مدارس از یک سو و توانمندسازی دانش‌آموزان از سوی دیگر بسترهای مناسب این طرح است که موجب شده است همه ساله تعداد زیادی از دانش‌آموزان برای حضور در این طرح ثبت‌نام کرده و در عرصه‌های سازندگی حضور یابند.

اجرای این طرح به صورت همکاری بین سپاه پاسداران و آموزش و پرورش با تاکیدات مقام معظم رهبری اجرا می‌شود و مهم‌ترین هدف از اجرای آن ایجاد نشاط و شادابی در بین دانش‌آموزان در محیط مدرسه است.

* بهره‌گیری از توانایی دانش‌آموزان برای زیباسازی مدارس

سرهنگ علی حیدرنژاد تصریح کرد: دانش‌آموزان به عنوان نیروی جوان و کارآمد جامعه می‌توانند با حضور در عرصه‌های سازندگی و تلاش در راستای عمران و آبادانی کشور گام‌های موثری را بردارند.

یکی از مهم‌ترین اهدافی که برای اجرای طرح هجرت در بین دانش‌آموزان در نظر گرفته ایجاد رابطه عاطفی بین دانش‌آموزان و محیط مدارس است.

هنگامی که دانش‌آموزان در نوسازی و بازسازی مدارس خود همکاری و همراهی داشته باشند نسبت به محیط علاقه بیشتری پیدا کرده و در حفظ و مراقبت آن تلاش بیشتری انجام دهند.

ضمن اینکه براساس اهداف ارائه شده طرح هجرت موجب ایجاد تقویت مبانی اعتقادی، اجتماعی و اخلاقی دانش‌آموزان می‌شود.

* اجرای طرح هجرت و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری در دانش‌آموزان

فرمانده ناحیه مقاومت با ارشاره به اینکه با اجرای طرح هجرت در بین نسل جوان و نوجوان جامعه حس مسئولیت‌پذیری و روح تعاون و همکاری را در بین دانش‌آموزان ایجاد می‌کند تا برای آینده آماده شوند.

با اجرای این طرح دانش‌آموزان از مهارت‌های خود برای نوسازی و بهسازی مدارس استفاده می‌کنند و در واقع فرهنگ کار و تلاش در بین نسل آینده ایجاد می‌شود.

* طرح هجرت راهی برای دوری دانش‌آموزان از محیط‌های پرخطر

فرمانده ناحیه مقاومت کنگاورسرهنگ علی حیدرنژاد اظهار داشت: این طرح با همکاری سپاه، آموزش و پرورش و بسیج سازندگی در حال اجراست.

 تابستان زمان مناسبی برای تجهیزات و نوسازی مدارس است،  با اجرای این طرح محیط مدرسه برای حضور دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی آماده می‌شود.

وی با اشاره به اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تابستان اضافه کرد: دانش‌آموزان با حضور در عرصه‌های سازندگی علاوه بر اینکه حرفه‌آموزی می‌کنند از محیط‌های نامناسب و آسیب‌زننده دور می‌شود.

  حیدرنژاد با بیان اینکه همه ساله استقبال خوبی از اجرای طرح هجرت از سوی دانش‌آموزان می‌شود، ادامه داد: اجرای طرح‌هایی از این دست با هدف آموزش مهارت به دانش‌آموزان انجام می‌شود.

* طرح هجرت طرحی برای زیباسازی مدارس نه مقاوم‌سازی

سرهنگ علی حیدرنژاد با اشاره به اینکه بسیاری به اشتباه تصور می‌کنند اجرای طرح هجرت راهی برای کاستن از هزینه‌های نوسازی مدارس است و تصور می‌کنند دانش‌آموزان به عنوان نیروی کاری در این طرح به فعالیت‌های سنگین گماشته می‌شوند: این در حالی است که این تصور به طور کامل اشتباه است چراکه این طرح فقط در راستای زیباسازی مدارس که شامل نقاشی، زیباسازی و ایجاد فضای سبز است انجام می‌گیرد.

ضمن اینکه اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان به عنوان متولی ساخت و مقاوم‌سازی مدارس در استان هم‌سو با اجرای این طرح مدارسی را که نیازمند تعمیرات اساسی است مورد بازسازی قرار می‌دهند و این فعالیت‌ها که تخصصی و سخت است را در مدارس انجام می‌دهد.

* هدف از اجرای این طرح استفاده از دانش‌آموزان به عنوان کارگر نیست

فرمانده سپاه ناحیه کنگاور نیز با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح استفاده از دانش‌آموزان به عنوان نیروی انسانی و کاری نیست، ادامه داد: دانش‌آموزان در حاشیه این طرح در برنامه‌های متنوع فرهنگی و فرهنگی حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح روح نشاط و شادابی در بین دانش‌آموزان ایجاد می‌شود، تصریح کرد: اگر برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی نکنیم به سوی تفریحات ناسالم کشیده می‌شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه با حضور جوانان و نوجوانان در عرصه‌های سازندگی احساس مفید بودن به این افراد دست می‌دهد، اظهار کرد: با پایان این طرح دانش‌آموزان نسبت به محیط تحصیلی خود احساس هم‌بستگی و وابستگی خواهند داشت.

درپایان بعنوان تشویق دانش آموزان شرکت کننده درطرح هجرت تدارک اردوی زیارتی به شهرمقدس قم  وجمکران دیده شده است.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: طرح هجرت، فرمانده ناحیه مقاومت کنگاور،

تاریخ : دوشنبه 19 مرداد 1394 | 11:09 ق.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات


به گزارش فرمانده حوزه بسیج دانش اموزی شهرستان کنگاور مرحله سوم طرح هجرت 3 با شرکت 36  دختر و37  پسر از دانش آموزان بسیجی در شهرستان کنگاور آغاز گردید.

سرگردغلامرضا عبدالحسینی با بیان اینکه دانش آموزان طی یک دوره 10 روزه به مرمت و بازسازی و بهسازی 5 تا از مدارس سطح شهرستان می پردازند.

 که علاوه بر پر شدن اوقات فراغت آنان زمینه مشارکت آنان در فعالیت های عمرانی ، حس تعهد و خصلت بسیجی در انان فراهم شده است.

وی بیان داشت: فضای سبز، رنگ آمیزی کلاسها و حیاط مدارس ازجمله کارهایی است که در طرح هجرت توسط دانش آموزان و استادکاران فرهنگی انجام می شود.

سرگردعبدالحسینی ضمن برشمردن مزایای فرهنگی و اقتصادی این طرح گفت: طرح هجرت که توسط اداره آموزش و پرورش و ناحیه مقاومت بسیج اجرا می شود برنامه بسیار مناسبی برای پر کردن بخشی از اوقات فراغت دانش آموزان است.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: طرح هجرت، مرحله سوم طرح هجرت،

تاریخ : یکشنبه 18 مرداد 1394 | 10:58 ق.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات
امروز صبح سرهنگ علی حیدرنژادفرمانده ناحیه مقاومت وآقای احمدی معاونت آموزش وپرورش وسرگرد عبدالحسینی فرمانده حوزه دانش آموزی وسایر مسئولین از طرح هجرت مرحله 2 بازدید بعمل آورند.

وی افزود: طرح هجرت یکی از طرح‌های ولائی است که به فرمان و پیشنهاد مقام عظمای ولایت در کشور اجرا می‌شود و هرساله با استقبال خوب جوانان همراه است.

  سرهنگ حیدرنژاد تصریح کرد: اردوهای هجرت سازندگی نوعی کلاس انسان سازی و معرفت شناسی محسوب می شود و برکات آن علاوه بر داوطلبان، ساکنان مناطق کم برخوردار را بهره مند می کند.

حیدرنژاد  آموزش و آگاه سازی، هم افزایی و توانمند سازی در اردوهای طرح هجرت را مهم دانست و گفت: همکاری و هماهنگی مناسب دستگاه های اجرائی برای اجرای طرح هجرت، انجام فعالیت های معنوی و فرهنگی و نیز تلاش در محرومیت زدائی و فعالیت های عمرانی در اردوهای هجرت بسیار ضرورت دارد.

ودر ادامه جناب سرهنگ با استادکاران ودانش آموزان درمورد کم وکیف اجرای طرح به گفتگو پرداختند.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: بازدید فرمانده ناحیه مقاومت، سرهنگ حیدرنژاد،

تاریخ : دوشنبه 5 مرداد 1394 | 10:45 ق.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات
نشست سرگروه صالحین با حضورسرکارخانم اعظم بهمنیاری ازحوزه علمیه شهرستان کنگاوربا موضوع خداشناسی در محل اردوگاه طرح هجرت برگزارشد.
سرکارخانم اعظم بهمنیاری ازحوزه علمیه شهرستان کنگاورضمن گرامیداشت سالروزعملیات غرورآفرین مرصاد و خسته نباشید خدمت دانش آموزان طرح هجرت درمورد خداشناسی  بیاناتی را ایرادنمودند.

سرکارخانم بهمنیاری درمورد  راه رسیدن به قرب الهی وقصد قربت اظهارنمودند: رسیدن به قرب الهی وقصدقربت از دو راه است:یکی شناخت عظمت ومقام خداوند ودیگری شناخت پوچی وبی اعتباری غیراو.

قرآن همواره نعمت ها والطاف الهی رابربندگان مطرح می کندتا انسان راعاشق خداکند.

سرکارخانم بهمنیاری فرمودند: ذکرصفات او،آفریده های او، امدادهای مادی ومعنوی او ودههانعمت بزرگ وکوچک، همه وهمه بخاطرآنست که محبت وعشق مارابه خدا زیادکند.

وی اظهارداشت ازطرف دیگرآیات زیادی ضعف وپوچی غیراو راشمرده ومی فرماید: غیر او نه عزّتی دارد نه قدرتی ، اگرهمه جمع شوند و بخواهندمگسی خلق کنند نمی توانند، جزاو چه کسی می تواند به ندای افرادمضطرّ ودرمانده پاسخ دهد؟

آیا درست است که دیگران را درکنار خدا مطرح کنیم و آنها را همسان و یکسان با خدا بدانیم؟

ودرادامه با دانش آموزان به بحث وگفتگو پرداختند.

ودرپایان به اقامه نمازجماعت ظهروعصرپرداختند.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: نشست صالحین، طرح هجرت3،

تاریخ : یکشنبه 4 مرداد 1394 | 03:56 ب.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات
 


   


  


 طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: طرح هجرت3، گزارش تصویری،

تاریخ : شنبه 3 مرداد 1394 | 12:26 ب.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات

مرحله دوم طرح هجرت 3 بسیج دانش آموزی در قالب دوگروه خواهر وبرادر درشهرستان کنگاور آغاز بکار کرد.به گزارش فرمانده حوزه بسیج دانش اموزی شهرستان کنگاور مرحله دوم طرح هجرت 3 با شرکت 33  دختر و57 پسر از دانش آموزان بسیجی در شهرستان کنگاور بعد از ایام تعطیلات عید فطر آغاز گردید.

سرگردغلامرضا عبدالحسینی با بیان اینکه دانش آموزان طی یک دوره 10 روزه به مرمت و بازسازی و بهسازی 5 تا از مدارس سطح شهرستان می پردازند.
 

مرحله دوم طرح هجرت 3 بسیج دانش آموزی در کنگاور آغاز بکار کرد  1

مرحله دوم طرح هجرت 3 بسیج دانش آموزی در کنگاور آغاز بکار کرد  2


تاریخ : پنجشنبه 1 مرداد 1394 | 10:14 ق.ظ | نویسنده : بسیج دانش آموزی | نظرات

  • آنکولوژی | اخبار وب | تیم بلاگ
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic